Trendyol bilgileri

Burada Trendyol ile ilgili sahip olduğumuz tüm bilgileri bulabilirsiniz.


Trendyol Hakkında

Trendyol Grubu, 2010 yılında İstanbul’un Maslak ilçesinde kurulmuş ve kısa süre içerisinde hem Türkiye’nin hem de Ortadoğu’nun en büyük çevrimiçi perakende satıcılarından biri haline gelmiştir. Trendyol, kendisini bir teknoloji şirketi olarak tanımlamakta ve bünyesinde Trendyol, Trendyol Tech, Trendyol Express ve Dolap olmak üzere dört marka barındırmaktadır. Yaklaşık 2.000 kişinin çalıştığı şirket, 2018 yılında Çin merkezli AliBaba Gurubu tarafından satın alınmıştır. Bu satın alma işlemi, o tarihe kadar Türkiye’de gerçekleşen en büyük internet yatırımı olmuştur.

Hâlihazırda, resmi Trendyol web sitesinde (https://www.trendyol.com) kadın, erkek, çocuk, ev, yaşam, süpermarket, kozmetik, ayakkabı, çanta, saat, aksesuar ve elektronik kategorilerinde ürün satışı yapılmaktadır. Satışlar sadece web sitesi üzerinden gerçekleştirilmektedir ve fiziksel bir mağaza (ve dolayısıyla şubeler) yoktur. Trendyol web sitesinde yukarıda listelenen kategorilere giren herhangi bir satıcı, ilgili prosedürleri tamamladıktan sonra kendi sanal mağazasını açıp bir partner olarak satış yapmaya başlayabilir.

Trendyol Sitesinde Neler Bulabilirsiniz?

Trendyol Müşteri Hizmetleri & İade Prosedürü

Trendyol Grubunun iletişim adresi DSM Grup, Maslak Mahallesi, Büyükdere Caddesi (Spine Plaza) No: 243 İç Kapı No: 19 Sarıyer/İstanbul şeklindedir. Müşteri hizmetlerinin telefon numarası 0 212 331 0 200 olup haftanın yedi günü boyunca 08.30-24.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Ayrıca, “giriş yap” düğmesine tıklayarak müşteri veya mağaza girişi yaptıktan sonra canlı yardım da talep edilebilir. İade yapmak için öncelikle hesap sayfasından iade edilmek istenen sipariş seçilmeli, neden belirtilerek “kolay iade talebi oluştur” düğmesine tıklanmalı ve kargo seçimi yapılmalıdır. İade edilecek ürün, iade kargo koduyla birlikte yedi gün içinde seçilen kargoya teslim edilmelidir.

Ürünler

En popüler kataloglar