Eksik catalogue varsa karşıya yükleyin

Steam bilgileri

Steam bilgileri

Burada Steam ile ilgili sahip olduğumuz tüm bilgileri bulabilirsiniz.


Kataloglar Steam
Kataloglar Steam
Kataloglar Steam

Steam

Dünyanın En Büyük Çevrimiçi Oyun Platformu

Valve şirketinin kendi geliştirdiği oyunların kolayca güncellenebilmesi için yarattığı Steam platformu 2003 yılında kurulmuş, 2005 yılında ise diğer geliştirici şirketlerin oyunlarının da satılabildiği gerçek bir mağaza haline dönüşmüştür. Steam, günümüzde dünyanın en büyük çevrimiçi oyun satış platformudur. “Dünyanın herhangi bir yerinden kaydol ve hesap aç. Hesap oluştur işlemini tamamladıktan sonra giriş (login) yap ve dilediğin oyunu satın alarak indir (download)” şeklinde özetlenebilecek bir işleyişe sahip olan platform, oyunların fiziki kopyalarına olan ihtiyacı tamamen ortadan kaldırmış ve kayıt ol işlemi tamamlandıktan sonra ücretli ya da ücretsiz herhangi bir oyunu bilgisayarlara internet üzerinden yükleme şansını tanımıştır.

Steam sadece web sitesi (https://store.steampowered.com) üzerinden hizmet vermekte olup fiziki mağazası yoktur. Türkiye mağazası tamamen Türkçedir ve oyunlar ülkemizin şartlarına uygun bir fiyatlandırma politikasıyla satışa sunulmaktadır. Steam üzerinde erken erişim, aksiyon, MMORPG, spor ve strateji gibi çok sayıda kategori üzerinden oyun satışı gerçekleştirilmekte ve satın alınan ürünler fiziki bir teslimat olmaksızın doğrudan alıcıların bilgisayarlarına yüklenmektedir.

Steam İle Ücretli Ve Ücretsiz Oyunlar Oynayın

  • Steam sadece ücretli değil ücretsiz oyunlar da içerir. Popüler bir platform olduğu için, dikkat çekmek ve yüksek oyuncu sayısına ulaşmak isteyen şirketler, oyunlarını başlangıçta ücretsiz olarak sunmayı tercih edebilmektedir. Ücretsiz oyunların tam bir listesi free key Reddit veya Steam cüzdan kodu bedava gibi aramalar yapmaya gerek kalmadan bu sayfadan görülebilir.
  • Steam, “efsanevi” olarak tanınan özel indirim kampanyalarına sahiptir. Düzenli ve sürekli haftalık indirimlere ek olarak Black Friday ve Cadılar Bayramı gibi günlerde çok daha büyük (%80’e, hatta %90’a kadar) indirimleri görebilmek mümkündür.
  • Steam hesaplarının maddi bir değeri de vardır. Bu değer, hesapta kaç adet oyun ve hangi oyunlar olduğuna göre belirlenir. Hesap değeri öğrenmek için, üçüncü taraflar tarafından sunulan hesaplama (calculator) hizmetlerinden birini kullanabilirsiniz.

Steam Müşteri Hizmetleri & Oyun İade Etme Prosedürü

Steam müşteri hizmetleri sadece çevrimiçi sunulmaktadır ve aranabilecek herhangi bir telefon numarası yoktur. Sık sorulan soruların bir listesine bu adres üzerinden ulaşılabilir. Aynı sayfa üzerinden yardım ekibine yazılı bir mesaj göndermek de mümkündür. Hemen hemen her işlem otomatikleştirilmiş olup örneğin iade almak için destek sayfası üzerinden bir talep oluşturmak yeterlidir. Satın alma işleminin üzerinden 14 gün geçmemişse ve oyunu 2 saatten fazla oynamamışsanız tüm iade talepleri otomatik onaylanmaktadır.