Noel kataloglar ve kampanya

Şu anda geçerli ilan bulunmamaktadır

Noel - Satıcılar

Noel

Dilimize Fransızca Noël kelimesinde giren ve Noel Fisher gibi ünlülerin isimlerinden de aşina olduğumuz Noel, aslında Hz. İsa’nın doğduğu gün olarak kabul edilen ve dünyanın hemen yerinde kutlanan veya kutsal Kabul edilen bir tatil dönemidir. Ülkemizde veya diğer Türk topluluklarda yaygın olarak kutlanmasa da Yunan, Ermeni ve Süryani azınlıklar tarafından olduğu gibi yurdumuzda geçimini sağlayan expat grubu tarafından kutlanmaktadır.

Noel ne zaman veya noel nedir diye düşünüyorsanız, her sene 25 Aralık günü kutlanır ve dinî olduğu kadar kültürel olarak da bir bayram kabul edilebilir. Öyle ki Hıristiyan olmayan topluluklar tarafından, ülkemizde de olduğu gibi noel ağacı veya noel baba şapkası gibi geleneklerin devam ettirildiği,  bir Noel şarkısı ile Noel döneminin taçlandırıldığı gözlenebilir.

Her yıl dört gözle beklenen Noel arifesi ve Noel zamanında aile veya arkadaşlar ile birlikte tamatik filmler izlemek yaygın bir alışkanlıktır. Türkiye’de de Noel filmleri Türkçe dublaj ile izlemek günümüzde oldukça kolay ve ulaşılabilir durumdadır. Örneğin, Noel Mirası veya Noel Prensi izle yazarak arama motorlarından ilgili medya içeriklerine erişebilirsiniz.

Çocukların bu geleneği tanıması için çeşitli aktiviteler mevcuttur. 2000’lerin başında meşhur olan ve bilgisayar sahibi kişiler arasında bol bol paylaşılan Noel Dayı videoları halen daha güncelliğini korurken daha da küçük yaştakiler için oldukça eğlenceli vakit geçirebilecekleri Noel baba boyama, Noel Baba oyunu ve Noel baba çizimi seçenekler mevcuttur.

Günümüzde daha çok Santa ya da Santa Claus olarak bilinen Noel Baba kimdir sorusuna yanıt verecek olursak, 1800 yıl önce Demre, Antalya’da yaşamız olan Aziz Nikolaos’tan başkası değildir. Noel zamanında bacadan evlere girerek Noel ağacının altına hediyeler bıraktığı söylenegelen Noel Baba, günümüzde müze olarak ziyaretçilerini ağırlayan Noel Baba Kilisesi veya çevresinde ebedi istirahatini sürdürmektedir.

Noel fırsatları

Ülkemizde doğrudan Noel adı altında olmasa da yılbaşı ile birleştirilerek A101, BİM, Carrefour ve Migros gibi irili ufaklı pek çok marka tarafından paketler ve indirimler sunulmaktadır. Katalog ve broşürleriyle göz doldurmakla kalmayıp müşterilerinin ihtiyaç ve isteklerine de hitap eden firmalar ön plana çıkmakta, Noel ve yeni yıl dönemlerini daha da cazip hale getirmektedir. Çikolata, çerez ve içecek seçeneklerinin bir araya geldiği sepetlerden ziyade özel ürünler sunan MediaMarkt ve Teknosa gibi markalar kendini veya Noel ağacı altında sevdiklerini şaşırtmak ve sevindirmek isteyenler için kaçırılmayacak indirim ve fırsatlarla doludur.

Noel ve yeni yıl alışverişi

Noel ve yeni yıl alışverişi, Muhteşem Cuma ya da diğer adıyla Efsane Cuma’dan sonra tüketicileri cezbeden ikinci bir dönemdir. İster yakınlarınızın yeni yıl isteklerini karşılamak isterseniz de kendiniz için yeni yıl daha özel hale getirmek amacıyla, Turkce-brosurler size bu dönemde sunulan fırsat ve teklifleri bir arada sunmaktadır.

Herkese şimdiden Mutlu Noeller ve Mutlu Yıllar!

Son çıkan kataloglar