Babalar günü kataloglar ve kampanya

Şu anda geçerli ilan bulunmamaktadır

Babalar günü - Satıcılar

Babalar günü

Orta Çağ’dan bu yana özellikle Latin kökenli ülkelerde Aziz Yusuf günü olan 19 Mart’ta kutlanan Babalar Günü, her ülkede farklı bir tarihe denk düşmektedir. Peki ülkemizde babalar günü ne zaman ya da başka bir deyişle bu özel güne kaç gün kaldı?

Türkiye’de Babalar Günü, Amerika’da olduğu gibi Haziran ayının 3. Pazar günü kutlanır. Anneler gününün ortaya çıktığını duyan ve babasına büyük bir hayranlık duyan Sonora Smart Dodd, babasının doğum tarihi olan 5 Haziran’ı seçerek başvuruda bulunur. İlgili kurum başvuruyu kabul eder, ancak tarihi Haziranın 3. Pazar günü olarak günceller. İlk olarak 1910’da modern anlamıyla kutlanır ve gelenek olarak günümüze taşınır.

Babalar günü, genellikle babaların çocuklarıyla vakit geçirdiği, geziye çıktığı veya çeşitli babalar günü hediyeleri arasından birini aldığı bir gündür. Bu babalar günü hediyeleri, bir babalar günü şiiri ya da babalar günü mesajı olabildiği gibi mesafe zorluğu yaşamayan çocuklar için kıyafet, aksesuar veya özel olarak emek verilerek hazırlanmış bir babalar günü hediyesi el yapımı da olabilir.

Sevginizi göstermek için seçenekler elbette bunlarla sınırlı değil. Babalar günü hediye fikirleri, küçüklerin söylediği babalar günü şarkısı veya sözleri olarak babaları sevindirecektir.

Babalar Günü fırsatları

Ülkemizde de yıllardır kutlanan Babalar Günü, ister büyük ister küçük olsun hemen hemen her firmanın babaları sevindirmek için birkaç hafta öncesinden indirimler yaptığı bir dönem anlamına gelir. Trendyol, Teknosa, FLO ve Media Markt gibi markalar, babalar günü kampanyaları arasında hem göze hem de bütçeye hitap ederek ön plana çıkmaktadır. Vodafone, Decathlon ve Migros ise ev bir babanın ihtiyacı ya da isteği olabilecek çeşitli ürünler için doğru tercih olacaktır.

Babalar Günü alışverişi

Hem bahsettiğimiz hem de başlıca tüm markaların fırsatlarla dolu broşür ve kataloglarına göz atmak isterseniz sayfamızda hepsini ve daha fazlasını bulabilirsiniz. Babanızı sevindirmek babalar günü mesajları resimli haliyle olduğu kadar Türkçe-Broşürler.com adresinde yer alan indirimler sayesinde de çok kolay.

Tüm erkeklerin babalar günü kutlu olsun!

Son çıkan kataloglar